Afili Dergi !


Denizbank’ın Afili Bankacılık reklamlarını hepimiz son 5-6 aydır izliyoruz. Özel Bankacılık konseptini farklı bir gözle izleyicilere ulaştıran reklamın dijital tarafta yansımaları nasıl diye bakarken iPad app store’da bir uygulama dikkatimi çekti. Denizbank, Afili Hayat isminde yayınladığı özel bankacılık dergisinin iPad versiyonunu çıkarmış ve hatta 4. sayısı yayında bile.

Derginin genel olarak içeriği Boyut tarafından sağlanıyor. Kapak ve iç sayfalar ilgi çekici görsellerle zenginleştirilmiş, adeta sayfaları çevirmek için sabırsızlandırıyor. Dergi hem dikey, hem yatay okumayı destekliyor ki bu benim gerçekten çok önemsediğim bir özellik. Sayfa içine yerleştirilen videolar çok başarılı, içerikle uyumlu ve ilgi çekici. Yazılı metinden çok video ve resimle desteklenmesi daha çekici kılmış uygulamayı. Konu başlıklarına göre yerleştirilmiş küçük uygulamalar ise ayrıca dergiyi zenginleştiriyor. Örneğin görülmesi gereken güzel bir destinasyondan bahsedilirken, önce resimlerle ilginin çekilmesi, videolarla konunun detaylarına girilmesi ve sonunda merak edenlere interaktif harita uygulamalarının verilmesi çok hoş.

Şu ana kadar bu güzel uygulama sayesinde birçok güzel restoran, hotel ve gidilmesi/görülmesi gereken yer öğrendim. Bunların içinde İstanbul’da olanlardan denediklerim uygulamaya bağlılılığımı da arttırdı. Bunun dışında uygulama içerisinde bankanın ürünleri veya bankadışı ürünlere başvuru sayfaları ve formları çok güzel tasarlanmış. Kolay ve hızlı bir şekilde başvuruyu tetikleyen sayfalar uygulamaya ayrı bir boyut katmış.

Uygulama sadece özel bankacılık müşterileri için değil herkesin kullanımına açık. Ayrıca kısaca yazdığım tüm bunlarla beraber, markanın müşterisine ulaşmak, hatta servislerini anlatmak için ne kadar iyi bir yol olabileceğinin sadece ilk adımları olan bu tür uygulamaların artmasını umut ediyoruz.

, , , ,

2010 yılında finans sektörü ve dijital dünyadaki gelişmelerle ilgili haberleri ve fikirlerini paylaşmak üzere dijitalce.com’u hayata geçiren Deniz Güven’in Finans sektöründe 10 yılı aşkın deneyimi bulunuyor. Deniz, Garanti Bankası’nda dijital kanalların yönetimi, tasarımı ve iş geliştirmesi, ayrıca dijital iletişim, pazarlama ve satış fonskiyonlarından sorumlu olan Şubesiz Bankacılık’ın Birim Müdürü olarak görevine devam ediyor.

DİJİTALCE KATEGORİLER