First Direct & Sosyal Strateji !

First Direct İngiltere’de HSBC’nin çok önemli bir silahı ve dünya genelinde Direkt Bankacılık stratejisinin en iyi örneği. Telefon Bankacılığında başladıkları hayatlarına şu anda tüm dijital kanallarda müşterilerine hizmet vererek devam ediyorlar ama özellikle telefon bankacılığının zorluğuyla edindikleri iletişim deneyimini şimdi sosyal medyada çok başarılı kullanıyorlar. Müşterilerine sokakta çiçek hediye etmeleri ve sosyal medya ekefti görülmeye değer bir video.

Visible Banking tarafından yapılmış olan röportajlar dinlemeye değer. Özellikle sosyal medyayı “crowdsourcing” ve “product co-creation” için kullanmaları, bu mecraların mesaj bombardımanı dışında nasıl kullanabileceğinin güzel örnekleri.

Ayrıca sosyal medya assetlerinin düzgün belirlenmesi, hepsine tek bir strateji değil mecra bazlı strateji konumlandırılması dinlemeye değer. Bu mecraların bir banka tarafından sadece bankacılık ürünlerinin ve içeriğinin verilmediği, günlük hayatı kolaylaştırabilecek birçok noktayı bulubileceğiniz bir yer haline getirmek ayrıca başarılı.

, , , , , , , , , ,

2010 yılında finans sektörü ve dijital dünyadaki gelişmelerle ilgili haberleri ve fikirlerini paylaşmak üzere dijitalce.com’u hayata geçiren Deniz Güven’in Finans sektöründe 10 yılı aşkın deneyimi bulunuyor. Deniz, Garanti Bankası’nda dijital kanalların yönetimi, tasarımı ve iş geliştirmesi, ayrıca dijital iletişim, pazarlama ve satış fonskiyonlarından sorumlu olan Şubesiz Bankacılık’ın Birim Müdürü olarak görevine devam ediyor.

DİJİTALCE KATEGORİLER