Vakıfbank’ın Hassas Terazisi !

Vakıfbank son yıllarda kredi ve kredi kartı tarafında vizyonlu hareket etmeye çalıştığını hissediyordum ancak “Hassas Terazi” beklediğim birşey değildi. Hassas Terazi; Adobe Air ile hazırlanmış ve kolay arayüzü olan bir desktop uygulaması. Uygulamada; piyasa verileri, alarm, takvim ve kampanya modülleri bulunuyor.

Piyasa verilerini 15 dakika gecikmeli olarak verebiliyorlar. Basit bir yapısı var. Grafik, geçmişe yönelik değerler gibi bilgiler sunulmuyor. Sadece 15 dakikalık gecikmeli veriler mevcut. Piyasa verilerini Foreks’ten alınıyor. Default olarak gösterilen döviz bilgilerini seçme şansımız yok, sistemden hangi döviz kurlarının gösterileceği bilgisi online olarak geliyor.

Döviz, parite, hisse ve altın üzerine alarm kurulabiliyor. Döviz alarm tipleri: Cumhuriyet altını, Euro, GBP, Altın, Japon Yeni, USD. Parite alarm tipleri: €/$, XAU/$. Altın alarm tipleri: Cumhuriyet, 24 Ayar, Altın ONS. Seçilen alarm tipine göre önce alarmın geçerli olacağı tarih aralığı giriliyor, devamında da alt veya üst seçeneğini seçerek kullanıcının hangi koşullarda uyarılacağı bilgisi seçtiriliyor.

Sadece yarım saat aralıklı giriş yapılabiliyor. Takvim üzerinde ilgili tarihe tıklanarak o güne ait yeni bir hatırlatma eklenebiliyor. Uyarıları sesli olarak da veriyor. Üzerine tıklanana kadar aralıklarla uyarı sesi vermeye devam ediyor.Uygulama kapalıyken uyarı veremiyor. Uyarı alabilmek için uygulamanın en azından gizli olarak da olsa açık tutulması gerekiyor.

Uygulama genelinde çok başarılı bir ilk adım olmuş. Kampanyalar özelinde Vakıfbank üzerindeki kampanya banner’larıyla ilgili feed alma kısmında sıkıntı yaşanabiliyor. Örneğin uygulama offline modda çalıştırılıp, bilgisayar daha sonra internete bağlandığında Kampanyalar modülü ilgili banner’ları çekemiyor. Apple’ın Desktop’ı pas geçmemesi ve browser dışında vakit geçirilen noktaların önemini anlamak açısından kritik bir adım. Önümüzdeki dönemde Online Desktop Stratejileri için güzel bir deneme, tebrikler Vakıfbank.

, , , , , ,

2010 yılında finans sektörü ve dijital dünyadaki gelişmelerle ilgili haberleri ve fikirlerini paylaşmak üzere dijitalce.com’u hayata geçiren Deniz Güven’in Finans sektöründe 10 yılı aşkın deneyimi bulunuyor. Deniz, Garanti Bankası’nda dijital kanalların yönetimi, tasarımı ve iş geliştirmesi, ayrıca dijital iletişim, pazarlama ve satış fonskiyonlarından sorumlu olan Şubesiz Bankacılık’ın Birim Müdürü olarak görevine devam ediyor.

DİJİTALCE KATEGORİLER