Garanti Direct Basın Toplantısı !


Mayıs ayında Garanti Direct’i tanıttığımız basın toplantısında, Ergun Özen ve Ali Fuat Erbil’in yaptığı sunumları amatör çekimle bile olsa paylaşıyorum. Görüntünün ve sesin kalitesinden çok özellikle bankacılığın geleceği ile ilgili söylenenleri yakalamak adına faydalı olacağını düşünüyorum. Ergun Özen’in giriş cümleleriyle başlayan lansman ardından Fuat Erbil’in önce dijital finans tarafında önemli gördüğü trendleri anlatması ve sonrasında yeni bankacılık platformu olan Internet Şubesinin demosunu yapmasıyla devam etti.

Fuat Erbil, geleceğin bankacılık platformunu oluşturacak trendlerden bahsederken öncelikle “kişiselleştirme” üzerinde durdu. Bundan 10 yıl önce başkalarının web’i,2-3 yılda hepimizin web’i oldu. Ama esas trend bundan sonra yani benim web’imi yaratabilmek.
2. trend olarak; “danışmanlığın” üzerinde durdu. Kullanıcılar için fark yaratabilmenin ve müşterinizin yanında olma stratejisini en iyi bu trendle gelişeceğini söyledi.
3. trend ise; “paranın kontrolünü ele almak” şeklinde özetledi. Bu trend özellikle kişisel finans yönetimi işinin Türkiye’de bu sunumla başlayacağının habercisi oldu.
4. trend olarak; “hedefli birikim” ve bunun getirdiği motivasyon ile ilgili konuşan Erbil, son 2 trend olarak “widgetlar” ve “arama” özelliğinin önümüzdeki dönemde bankacılıkta kullanılacak önemli trendler olacağından bahsetti.

Önümüzdeki 2-3 yıl özellikle Finans,Telco ve Teknoloji sektöründe servis ve ürünler seviyesinde çok daha fazla dikey dijitalleşmenin yaşanacağı aşikar.Bunu yakalamak isteyen markalar bugünden yatırımlarının yönünü çizmeye başlamalı.

Garanti Direct – Public Announcement ! from Dijitalce on Vimeo.

, , , , , , , , ,

2010 yılında finans sektörü ve dijital dünyadaki gelişmelerle ilgili haberleri ve fikirlerini paylaşmak üzere dijitalce.com’u hayata geçiren Deniz Güven’in Finans sektöründe 10 yılı aşkın deneyimi bulunuyor. Deniz, Garanti Bankası’nda dijital kanalların yönetimi, tasarımı ve iş geliştirmesi, ayrıca dijital iletişim, pazarlama ve satış fonskiyonlarından sorumlu olan Şubesiz Bankacılık’ın Birim Müdürü olarak görevine devam ediyor.

DİJİTALCE KATEGORİLER