Garanti SmartTV !

Müşterinin olduğu yerde olmayı kendine amaç edinmiş Garanti Bankası daha önce web TV’ler ile girdiği TV Bankacılığı işine şimdi Samsung SmartTV’ler üzerinden kullanıcıların oturma odalarına girerek devam ediyor.

Türkiye pazarından akıllı/internet TV reklamlarının sıkça görüldüğü bu bu günlerde TV üreticileri başta Samsung olmak üzere Sony, Vestel, LG ve diğerleri bu konuda şimdiden pazar sahibi olabilmek için çalışıyor. Objektif bir değerlendirmeyle; internet TV’lerin bugünkü versiyonlarının pazarı değiştirmesini beklemek yerine üreticilerin teknolojik algılarına büyük faydası olacağını düşünüyorum. Fakat özellikle Google TV ve belirli bir endüstriyel standarta doğru gidilmesiyle oturma odalarımızdaki TV’lerin bizi internet üzerinden hayata bağlayacak önemli bir nokta olacağını düşünüyorum. Bu durum tabi ki marka ve tüketici arasındaki ilişkiyi, reklam ve iletişim yöntemlerini değiştirecek bir yola doğru gidecektir.

Başta TV kumandası üzerinden nasıl yapılır diye çok düşünsem de kullandıkça sıradan bir TV kullanıcısının uzaktan kumanda cihazları üzerinden çok rahat navigate edebileceğini gördüm. Özellikle Samsung Android telefonlar üzerinden çalışan SmartTV uzaktan kumanda uygulamalarının ayrıca tamamlayacı etki yaratacağı aşikar. Farklı ekranlar ve farklı yakınsamalar hayatımızı kolaylaştırmaya devam edecek gibi gözüküyor.

Garanti Bankasında servisin sahibi Soner İsmail Tunç servisi kısaca şu şekilde anlatıyor;

Garanti SmartTV uygulaması – Garanti Finans ile kullanıcılar, En çok artan ve azalan Hisse Senedi bilgilerine, Reuters haberlerine, Piyasa döviz kur bilgilerine ve günlük piyasa yorumları videolarına kolayca erişebilecekler.

“Garanti Finans”ı, Samsung Smart TV veya Blu-Ray playera kurmak için, SamsungApps bölümünde, “Bilgi” kategorisi altından Garanti Finans uygulamasına tıklamak yeterli. 2011 model Samsung Akıllı TV ve Blu-Ray playerların tamamında bu uygulamayı kullanabilirisiniz.

Bugün bir başlangıç adımı olarak gözüken bu uygulama önümüzdeki senelerde kullanıcıların günün uzun saatlerini önünde geçirdikleri 2 önemli ekran olan TV ve İnternet’i birleştiriyor olacak. Bugün tüm finansal piyasaları takip etmenize yarayan bu ekran ileriki dönemde bir çok finansal işleminizi koltuktan kalkmadan gerçekleştirebileceğiniz bir dünya haline gelebilir.

, , , , , , , , , , , , , , , ,

2010 yılında finans sektörü ve dijital dünyadaki gelişmelerle ilgili haberleri ve fikirlerini paylaşmak üzere dijitalce.com’u hayata geçiren Deniz Güven’in Finans sektöründe 10 yılı aşkın deneyimi bulunuyor. Deniz, Garanti Bankası’nda dijital kanalların yönetimi, tasarımı ve iş geliştirmesi, ayrıca dijital iletişim, pazarlama ve satış fonskiyonlarından sorumlu olan Şubesiz Bankacılık’ın Birim Müdürü olarak görevine devam ediyor.

DİJİTALCE KATEGORİLER