Denizbank’tan Sıramatik !

Şubeye gitmeden sıra numarası almayı sağlayan uygulamanın Denizbank Sıramatik uygulamasının Android ve iPhone versiyonları bulunmakta. Genel olarak güzel bir uygulama, yıllardır birçok bankanın baktığı ama değerli bulmadığı bir noktaydı ama Denizbank buraya yatırım yaparak kendi stratejisinde farklı bir noktaya gelmiş olabilir. Şubede bekleyenler için ek bir süre yaratmadığı ve sıranın yönetimindeki kaynakları düzgün kullandığını varsayarsak güzel bir uygulama olmuş.

Alınan sıra numarasını, işlem gören numarayı ve tahmini bekleme süresini gösteriyor.

Kart numarası ile öncelikli sıra alma özelliği uygulamaya da taşınmış fakat kart numarası girdikten sonra klavyede Tamam butonu gelmediği ve klavye kapanmadığı için kart numarasını ile sıra alma fonksiyonunu biraz problemli.

Lokasyona göre En yakın Şubeler listeleniyor ve Haritada Göster özelliği var. Fakat ATM’ler bu özelliğin dışında bırakılmış, sadece şubeler gösteriliyor.

Uygulamanın iPhone versiyonunda ters açılma gibi gözden kaçırmanın çok zor olduğu bir problem var.

Java OTP uygulamasını saymazsak Denizbank ilk mobil uygulamasını mobil kanalına değil Şubede işlem yapmayı kolaylaştırmaya yönelik olarak çıkarmayı tercih etmiş.

Uygulamada herhangi bir kontrolle karşılaşmadım. İptal ederek ya da sıra geçtikçe sürekli yeni numara alabildim. Uygulama abuse edilebilir mi diye düşündürdü.

, , , , , , , , , , ,

2010 yılında finans sektörü ve dijital dünyadaki gelişmelerle ilgili haberleri ve fikirlerini paylaşmak üzere dijitalce.com’u hayata geçiren Deniz Güven’in Finans sektöründe 10 yılı aşkın deneyimi bulunuyor. Deniz, Garanti Bankası’nda dijital kanalların yönetimi, tasarımı ve iş geliştirmesi, ayrıca dijital iletişim, pazarlama ve satış fonskiyonlarından sorumlu olan Şubesiz Bankacılık’ın Birim Müdürü olarak görevine devam ediyor.

DİJİTALCE KATEGORİLER