Akbank Para Gönder !

Cuma günü Akbank tarafından yeni bir servis açıklaması geldi. Para transferi işini cep telefonlarında “Para Gönder” adlı bir uygulama ismiyle duyuran Akbank, bana göre çok kullanılan bir işlemi müşterilerin daha rahat ve kolay kullanabilmesini sağlayacak bir servise çevirdi. Ben bu adımı çok akıllıca ve yerinde buluyorum.

Uygulama şu anda iphone ve Blackberry’de çalışacak ama OVİ, android, J2M için de çalışmalara devam edildiği söyleniyor. Ben Blackberry’de denedim, apn kontrolleriyle ilgili bir hataya takıldım önce, sonrasında gerekli ayarlamaları yaptım ve kullanmaya başladım. Uygulamanın zor tarafı bir aktivasyon zorunluluğu gerektiriyor olması. Kartımla hızlıca yaptım ama Blackberry’lerin bazılarında henüz desteklemiyor olması can sıkıcıydı. Heyecanla iOS versiyonunu bekliyorum ancak henüz itunes’da ve diğer storelarda(sms link ile indirebildim) kendisini göremedim.

Uygulamaya kendi hesaplarınızdan, banka ve kredi kartlarınızdan tanımlama yaparak başlıyorsunuz. Ardından paranın çekileceği enstrümanı seçip, gönderim yapmak istediğiniz hesap,kart veya cep telefonunu seçiyorsunuz(başka bankaya gönderim mevcut). Birçok servisi kendi içersinde müşteriye hissettirmeden toplaması sebebiyle çok başarılı buldum. Havale,eft ve cebe para gönderme işlemini müşterinin daha rahat anlayacağı hale getiriyor. Karttan gönderimlere dikkat, nakit avans çalışıyor. Şu an ücretsiz işlem yapabiliyorsunuz.

Bu önemli bankacılık fonksiyonunun tek bir uygulamaya konulmasını çok beğendim. Gri arkaplan rengi üzerine kırmızı güzel olmuş. Aktivasyon sürecinden yaşanan problemler, uygulamanın duyurulmasına rağmen henüz çoğu telefonda çalışmıyor olması ve denemelerimde aldığım hatalar/kontrol eksiklikleri bu işin biraz aceleye geldiğini gösteriyor. Buna rağmen son kullanıcı için doğru bir adım, tebrikler.

, , , , , , , , , , , , , , , ,

2010 yılında finans sektörü ve dijital dünyadaki gelişmelerle ilgili haberleri ve fikirlerini paylaşmak üzere dijitalce.com’u hayata geçiren Deniz Güven’in Finans sektöründe 10 yılı aşkın deneyimi bulunuyor. Deniz, Garanti Bankası’nda dijital kanalların yönetimi, tasarımı ve iş geliştirmesi, ayrıca dijital iletişim, pazarlama ve satış fonskiyonlarından sorumlu olan Şubesiz Bankacılık’ın Birim Müdürü olarak görevine devam ediyor.

DİJİTALCE KATEGORİLER