Garanti e-Trader artık iPad’de!

Garanti Bankası e-Trader iPad uygulaması ile Apple Store’da yerini aldı ve 24 saatten kısa bir sürede Apple Store Finans kategorisinde en üst sırada yerini aldı. Daha önce de bahsettiğimiz iPhone e-Trader uygulamasının ardından e-Trader serisinin en yenisi iPad’de de kullanımı ve içeriği ile fark yaratan bir uygulama olmaya aday.

Uygulama en temelde bir yatırım uygulaması. Kullanıcılar Türkiye ve uluslararası çeşitli piyasaları takip edebiliyor, Hisse Senedi ve VOB sözleşmeleri alım-satım işlemi yapabiliyor ve emir ve portföylerini takip edebiliyor. Bu işlemleri yapabilmek için Garanti Bankası’nda yatırım hesabınızın ve Garanti internet şubesi şifrenizin olması yeterli. Ancak uygulama yalnız Garanti Bankası müşterilerini hedeflemiyor. Tüm kullanıcılar piyasaları takip edebilir, takip etmek istedikleri sembolleri Sayfam menüsüne ekleyebilir, detaylı grafik ve haber bilgilerine ulaşabilir.

Uygulamanın bir yatırım uygulaması olmasının yanı sıra kullanıcıya değer katabilecek pek çok fonksiyonu var. Bunlardan biri de videolar. Uygulama üzerinden iş günlerinde 07:00-18:00 saatleri arasında CNBC-e Canlı Yayın izleyebilirsiniz. Ayrıca Garanti’den Günün Piyasa Yorumları videoları da elinizin altında. Bir başka çarpıcı özelliği ise Garanti Bankası Yatırım Müşteri Temsileriyle yapılabilen chat özelliği. Müşteri Temsilciler, 09:00-18:00 saatleri arasında yatırım işlemleriyle ilgili sorularınıza anında yanıt veriyor.

Bu özelliklerin yanı sıra Döviz Çevirici, bulunulan lokasyona en yakın şube ve Paramatik’lerin harita üzerinde listelenmesi, Garanti İnternet Şubesine’ne kısa yoldan erişim gibi pek çok günlük hayatı kolaylaştıran servis mevcut.

Uygulamanın fonksiyonlarının yanı sıra tasarımı ve kullanılabirliği de oldukça dikkat çekici. Ana Sayfa’yı oluşturan “widget”’lar üzerine tıklandığında tam ekran oluyor. Uygulamanın her noktasından üst başlık alanı açılarak uygulamanın bütün menü başlıklarını gösteriyor. Ekranın altında kayan yazıyı kullanıcı dilediği gibi iler geri hareket ettirebiliyor, bir sembolün üzerine basıldığında büyük ekran sembol detay sayfasına gidilebiliyor. Uygulama ile kullanıcılar kendi ana sayfalarını diledikleri gibi kişiselleştirebiliyor. Garanti Bankası’nın sunmuş olduğu hizmetlerin içeriğinden oluşan bu modüller düzenlenerek uygulamanın daha pratik kullanımı sağlanabiliyor.

Uygulama çok çeşitli özellikleriye çok geniş bir kitleye hitap ediyor. Çoğu kişinin ilgisini çekecek birşey bulması mümkün. Bankaların teknolojiye yaptıkları yatırımın başarısı ve sürdürülebilirliği o teknolojiyi kullanan kişilerin bu işi şekillendirmesine bağlı. Bankalar tarafından bu gibi yatırımların çoğalması ve teşvik edilmesi biz kullanıcıların elinde. Ben bu uygulamanın kullanıma değer bir uygulama olduğunu düşünüyorum ve Garanti Bankası’nı tebrik ediyorum.

Uygulamayı hemen indirmek için tıklayın.

, , , , , , , , , , , ,

2010 yılında finans sektörü ve dijital dünyadaki gelişmelerle ilgili haberleri ve fikirlerini paylaşmak üzere dijitalce.com’u hayata geçiren Deniz Güven’in Finans sektöründe 10 yılı aşkın deneyimi bulunuyor. Deniz, Garanti Bankası’nda dijital kanalların yönetimi, tasarımı ve iş geliştirmesi, ayrıca dijital iletişim, pazarlama ve satış fonskiyonlarından sorumlu olan Şubesiz Bankacılık’ın Birim Müdürü olarak görevine devam ediyor.

DİJİTALCE KATEGORİLER