Massive Dynamics ile Haftasonu !

Televizyon dizileri bu kadar popülerken Fringe’den bahsetmemek olmaz. İlk sezonunun sonuna gelirken sonradan farkettiğim dizi şu an 3. sezon 12. bölüme geldi. Zor şartlarda ve çok çok daha küçük bütçelerle 80 -90lı yıllarımızın unutulması X-files’ı hatırlatan dizi gerek kurgusuyla gerek incelediği konularla seyiriciyi ekrana kitliyor. Başrolü paylaşan Peter Bishop, Oliver Dunham ve Doktor Walter Bishop karakterleri inanılmaz başarılı ve gerçekçi oyunculuklar sergiliyorlar.

Özellikle dizinin karekter seçimleri çok başarılı. Normal hayattan seçimler diziyi daha gerçekçi kılıyor. Ayrıca görüntü efektleri olarak ciddi para harcandığı çok açık. Özellikle çok basit olmasına rağmen sahne lokasyonları değişirken ekranın üzerinde geçici lokasyon ismini yukarıdaki şekilde yazmaları bile ilgi çekici olmaya yetiyor.

J.J Abrams’ın diğer filmlerinde olduğu gibi paralel evren kurgusu yine çok başarılı aktarılıyor. Gerçek evrenin paralellerini birer ayna gibi gören dizide incelenen konuları şöyle bir düşündüğümde ilk aklıma gelenler; Antigravity, artificial intelligence, behaviour modification,bio warfare, black hole,reanimation ve time travel gibi bizi x-files’ında ötesine götüren konular. Özellikle bunlar üzerine devletüstü bir rolle araştırma & geliştirme yapan Massive Dynamics adlı şirketin ortaya çıkardıklarıysa düşünmeye iten türden. Tabi Olivia ve Peter arsındaki aşk hikayesi filmi ayrıca herkes için seyredilebilir kılıyor.

Dizi Fox’u ve yapımcılarını Amerika’da çok ciddi anlamda mutlu ediyor. Bende ise bıraktığı his çok farklı aynı x-files’ta olduğu gibi. “Ne zaman çözümlere çok yakınlaşsam, soruların değiştirilmesi” sanki bu tür konuların gerek gerçek hayatta gerek dizilerde çok ilgi görmesini sağlıyor.

, , , , , , ,

2010 yılında finans sektörü ve dijital dünyadaki gelişmelerle ilgili haberleri ve fikirlerini paylaşmak üzere dijitalce.com’u hayata geçiren Deniz Güven’in Finans sektöründe 10 yılı aşkın deneyimi bulunuyor. Deniz, Garanti Bankası’nda dijital kanalların yönetimi, tasarımı ve iş geliştirmesi, ayrıca dijital iletişim, pazarlama ve satış fonskiyonlarından sorumlu olan Şubesiz Bankacılık’ın Birim Müdürü olarak görevine devam ediyor.

DİJİTALCE KATEGORİLER