Garanti Paramatikleri ve Western Union El Sıkıştı !

Garanti İnternet Şubesi üzerinden uluslararası para transferi servisi sağlayan Garanti Bankası ve Western Union, artık Garanti’nin yurt çapındaki 3000’i aşkın Paramatikleri üzerinden de hizmet vermeye başladı. Uygulamayla, Western Union Türkiye’de ilk defa ATM üzerinden uluslararası para transferi hizmeti sağlamaya başlıyor. İşbirliği kapsamında Garanti müşterileri, Garanti’nin yurt çapındaki 3.000’i aşkın Paramatik’i aracılığıyla, Western Union’ın yurtdışındaki 386.000’in üzerindeki acente hizmet noktasına para gönderebiliyor. Western Union üzerinden yurtdışından gelen işlemleri ise Paramatiklerde doğrudan hesaba geçirebiliyor.

Servisin en kritik noktası, artık yurtdışındaki sevdiklerinizden gelen paraları almak için illa bir banka şubesi gitmenize gerek yok. Tek yapmanız gereken bir Garanti Paramatik’ine gelip, 1 dk’dan kısa bir sürede paranızı almak. Western Union işlemleri bu sayede fiziksel paranında verilmesi tarafında self-servise kaydırılmış oldu.

Konuyla ilgili bilgi veren Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Ali Fuat Erbil, “Garanti Bankası olarak yenilikçi uygulamalarla sunduğumuz katma değeri artırmak için, ürün, hizmet, kanal ve teknolojiyi buluşturan uygulamalarımızı mükemmelleştiriyor, yeni fırsatları belirliyor, bunun için kendi alanında öncü kuruluşlarla
işbirliği yapıyoruz. Para transferinde dünyanın önde gelen markalarından Western Union ile İnternet Şubemiz üzerinden uluslararası para alım ve gönderimi için yaptığımız işbirliği, dünyada bir ilkti. Para transferi için sunduğumuz çözümlere Paramatikleri de ekleyerek yine bir ilke imza attık. Tüketicilerin, para transferi de dahil tüm bankacılık işlemlerinde kolaylık, konfor ve hıza ulaşmalarını sağlayacak öncü ürün ve hizmetlerimize devam edeceğiz.” dedi.

Western Union Ülke Direktörü Nogay Kanpolat ise “Western Union’ın en iyi bilinen özellikleri global hizmet ağı, pratikliği ve hızıdır. Garanti Bankası ile internet üzerinden başlattığımız işbirliği, 2009 yılından beri başarıyla devam ediyor. Garanti, teknolojiyi çok iyi kullanan bir banka ve yeni fikirleri hızla uygulamaya alıp müşteriye sunabiliyor. Western Union’ı her an her yerde para gönderme ve almanın hızlı, güvenli yolu olarak konumlandırmak, müşterilerimize para transferi için ATM’ler dahil elektronik kanallar üzerinden farklı seçenekler sunmak, global stratejimizin de bir parçası. Bu alandaki çalışmalarımız artarak devam edecek.” dedi.

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

2010 yılında finans sektörü ve dijital dünyadaki gelişmelerle ilgili haberleri ve fikirlerini paylaşmak üzere dijitalce.com’u hayata geçiren Deniz Güven’in Finans sektöründe 10 yılı aşkın deneyimi bulunuyor. Deniz, Garanti Bankası’nda dijital kanalların yönetimi, tasarımı ve iş geliştirmesi, ayrıca dijital iletişim, pazarlama ve satış fonskiyonlarından sorumlu olan Şubesiz Bankacılık’ın Birim Müdürü olarak görevine devam ediyor.

DİJİTALCE KATEGORİLER