Razorfish : Amnesia Connect !

2011 Consumer Electronic fuarıyla ilgili hiçbirşey yazamamıştım ama aklımda birçok video kaldı. Bunlardan en çok hoşuma giden, Microsoft Surface’ın RazorFish tarafından geliştirilmiş olan “Amnesia Connect” uygulaması. Çalışmanın eski gördüğümüz surface uygulamalarına göre birçok engelin aşılarak geliştirildiği videoda açıkca gözüküyor.

Diğer yandan eski “send & recieve” basitliğinin ötesinde “gesture based” çalışabilir olması farkı yaratan ana unsur. Türkiye’de birkaç test dışında henüz kullanılmadı ama niche bile olsa birçok iş için kullanılabilirliği var. Özellikle ilerde deniz otobüsü veya metroya binerken jeton alma deneyimimizin bu tür bir uygulamayla desteklenmesini ben çok isterdim. Tabiki satış platformu olarak kullanabilecek çok marka var, İngiltere’de Barclays ve O2’nun yaptığı gibi ama bakalım biz ilk deneyimleri nerede yaşayacağız.

Amnesia Connect from Amnesia Razorfish on Vimeo.

, , , , , , , , , , , , , ,

2010 yılında finans sektörü ve dijital dünyadaki gelişmelerle ilgili haberleri ve fikirlerini paylaşmak üzere dijitalce.com’u hayata geçiren Deniz Güven’in Finans sektöründe 10 yılı aşkın deneyimi bulunuyor. Deniz, Garanti Bankası’nda dijital kanalların yönetimi, tasarımı ve iş geliştirmesi, ayrıca dijital iletişim, pazarlama ve satış fonskiyonlarından sorumlu olan Şubesiz Bankacılık’ın Birim Müdürü olarak görevine devam ediyor.

DİJİTALCE KATEGORİLER