Komşunun Facebook’u Var : Lacta !

Yunanistan son zamanlarda bir çikolata markasının aşk temalı facebook uygulaması ile çalkalanıyor. Lacta, Kraft’ın komşudaki en önemli markalarından ve müşterilerinin facebook’ta yazdıkları commentler üzerinden bir slogan üretmişler. “Lacta kadar tatlı olmayabilirsin ama hayatımın en tatlı şeyi sensin ! üzerine kurulu kampanya için bir facebook uygulaması yaratılmış.

Facebook uygulaması üzerinden sevgilerini göstermek isteyenler sanal Lacta paketleri üretip, üzerilerine sevdiklerinin isimlerini yazdılar. Ardından sevdikleri kişiye gönderdiler. 300,000 sanal çikolatanın yollandığı kampanyada, 87,000 facebook takipçisi olan Lacta sadece 1 haftada 135,00 yeni takipçi kazandı. 2 ay içersinde 250,000 takipçiye ulaşan marka, bugün 265,000 takipçisiyle Yunanistan’ın bu konuda en fazla takip edilen markası oldu. OgilivyOne Yunanistan ve Lacta’yı tebrik ederim. Çok iyi bir kurgu olmuş ki rakamlar kaliteli çalışmayı gösteriyor.

, , , , , , , , , , , , ,

2010 yılında finans sektörü ve dijital dünyadaki gelişmelerle ilgili haberleri ve fikirlerini paylaşmak üzere dijitalce.com’u hayata geçiren Deniz Güven’in Finans sektöründe 10 yılı aşkın deneyimi bulunuyor. Deniz, Garanti Bankası’nda dijital kanalların yönetimi, tasarımı ve iş geliştirmesi, ayrıca dijital iletişim, pazarlama ve satış fonskiyonlarından sorumlu olan Şubesiz Bankacılık’ın Birim Müdürü olarak görevine devam ediyor.

DİJİTALCE KATEGORİLER