Akıllı Kahvecinin Mobil Oyunu !

Starbucks, sonunda beklenen haberi verdi ve dünya genelinde hem iphone hem blackberry telefonlar için mobil cüzdan ve ödeme uygulamalarını duyurdu. Herkesin geleceğin ödemesi olarak gördüğü NFC’i kendi ana stratejisine yerleştiren ve 2d barcode üzerinden temassız ödemeyi 6800 noktasına taşıyan Starbucks, kart stratejisini şimdide mobil cüzdan haline dönüştürmeye çabalıyor.

2010 yılında sattıkları kahvelerin her 5 ödemesinden 1’ini Starbucks kartları ve mobil ödemeyle gerçekleştirdikleri düşünülürse bu işe ciddi önem verdikleri ortada. Geçen sene Starbucks kartlarına 1,5 milyar dolar yüklendiğini duymak bile kart işinin mobile geçerken çok değerli olduğu gösteriyor. Birinci çeyrekte Android versiyonu beklenen Starbucks Mobil Cüzdan uygulaması kahve tutkunlarının hoşuna gidecek güzel görsellere sahip.

, , , , , , , , , , , , , , , , ,

2010 yılında finans sektörü ve dijital dünyadaki gelişmelerle ilgili haberleri ve fikirlerini paylaşmak üzere dijitalce.com’u hayata geçiren Deniz Güven’in Finans sektöründe 10 yılı aşkın deneyimi bulunuyor. Deniz, Garanti Bankası’nda dijital kanalların yönetimi, tasarımı ve iş geliştirmesi, ayrıca dijital iletişim, pazarlama ve satış fonskiyonlarından sorumlu olan Şubesiz Bankacılık’ın Birim Müdürü olarak görevine devam ediyor.

DİJİTALCE KATEGORİLER