Dan Ariely : Tercihler Dünyası !

Dünyanın en önemli düşünce adamından biri olan Dan Ariely, Turkcell Akademi’nin konuğu olarak bugün Conrad Hotel’deydi. Geçirdiği bir kaza yüzünden düşünme ve karar verme şekilleri üzerine birçok araştırma yapan Ariely, Fortune Dergisinin tanınması gerken 10 guru listesinde.

Özellikle karar vermeyi etkileyen konulara farklı bakış açısıyla yaptığı gözlemler şaşırtıcı şekilde başarılı. Hayatımızın bir parçası haline dönüşen konularda, dışarıdan bakabilmeyi başarabilmesi çok dikkat çekici. Economist’in başvrusu ve organ nakli formlarıyla ilgili anlattıkları günümüz dünyasında önemle düşünülmesi, müşterilere sunulan formalarda ve süreçlerde kesinlikle akılda tutulması gereken örnekler. 2009 yılında TED Talks için yaptığı konuşma, bugün yaptığı ile hemen hemen aynı. 17dk’lık konuşmayı aşağıda keyifle izleyebilirsiniz, ayrıca espri yeteneği sunuma ayrı bir güzellik katmış.

, , , , , , , ,

2010 yılında finans sektörü ve dijital dünyadaki gelişmelerle ilgili haberleri ve fikirlerini paylaşmak üzere dijitalce.com’u hayata geçiren Deniz Güven’in Finans sektöründe 10 yılı aşkın deneyimi bulunuyor. Deniz, Garanti Bankası’nda dijital kanalların yönetimi, tasarımı ve iş geliştirmesi, ayrıca dijital iletişim, pazarlama ve satış fonskiyonlarından sorumlu olan Şubesiz Bankacılık’ın Birim Müdürü olarak görevine devam ediyor.

DİJİTALCE KATEGORİLER