Eric Schmidt’ten 2011 Dilekleri !

Google CEO’su Eric Schmidt’in 2011 yılı için HBR’a verdiği “Preparing for the Mobile Revolution – Mobil Devrime Hazırlanmak” adlı röportajdan karşımıza 3 önemli nokta çıktı.

1. Fast networks (LTE) – Daha Hızlı Bağlantı : Kişiselleştirmiş servislerin, yeni mobil browserlar üzerinden ve lokasyona bağlı olarak artarak verileceğine inanan Schmidt, bunun için daha hızlı network’lere ve bağlantı altyapılarına ihtiyaçları olduğunun altını çiziyor. Sırada beklettikleri servisleri çıkarabilmek için operatörlerin desteğini istiyor. AT&T’i ile süren kavgaların sonuçlanması, Google’ın yeni servisleri çıkarabilmesi için önemli

2. Mobile money -Mobil Para : Mobil cihazların kullanım derinliğinin bu kadar artması, finansal enstrümanların mutlaka mobile taşınmasını gerektiriyor. Paranın evrimi ve mobil paranın yaratılması Schmidt’in ikinci önceliği. Google’ı 2011’de daha fazla finansal servisle göreceğiz gibi gözüküyor.

3. Smart phones for everyone – Herkesin Kesesine Uygun Akıllı Telefonlar (inexpensive smartphones for a billion people): Android’in sübvansiyon stratejisinin nasıl gelişeceği belli olmaya başladı. Schimidt’in hedefi bu sene smartphone kullanımının dünya üzerinde milyarlı rakamları geçmesi. Bu sayede hem lokal hem uluslarası bilgi iletişiminin ve eğitimin çok değişeceğine inanıyor.

Tüm bu dilekler Google’ın 2011’de para kazanmak için reklam pastasının dışında gelirleri nerelere doğru çekmek istediğini net olarak gösteriyor.

, , , , , , , , , , , , , , , , , ,

2010 yılında finans sektörü ve dijital dünyadaki gelişmelerle ilgili haberleri ve fikirlerini paylaşmak üzere dijitalce.com’u hayata geçiren Deniz Güven’in Finans sektöründe 10 yılı aşkın deneyimi bulunuyor. Deniz, Garanti Bankası’nda dijital kanalların yönetimi, tasarımı ve iş geliştirmesi, ayrıca dijital iletişim, pazarlama ve satış fonskiyonlarından sorumlu olan Şubesiz Bankacılık’ın Birim Müdürü olarak görevine devam ediyor.

DİJİTALCE KATEGORİLER