Banka Şubeniz Sizinle Arkadaş Olmak İstiyor !

Çalıştığınız bankanın şubesinden pazartesi sizi arasalar ve müsaitseniz facebook’tan yolladığımız arkadaşlık davetimizi kabul eder misiniz diye sorsalar ne düşünürsünüz ? Tüm markalar kendilerine yeni bir pazarlama ve müşteri iletişimi mecrası kurmaya çalışırken, ispanyol finans devi BBVA müşterilerini şubeleri ile arkadaşlığa davet etmeye başladı. Amerika’da 2008 yılında hizmet ağını arttırmaya başlayan BBVA, bu çalışmayı sadece online yapmayıp aynı zamanda genelin aksine bu sefer fiziksel ortama taşıdı.

BBVA Compass’ın bu örneği şu ana kadar gördüğüm en değişik sosyal medya arkadaşlık daveti ama markaların facebook ve diğerlerini ne kadar önemsediğini farklı bir göstergesi. Bankaların müşterileriyle dost olma çabaları son sürat devam ediyor.

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

2010 yılında finans sektörü ve dijital dünyadaki gelişmelerle ilgili haberleri ve fikirlerini paylaşmak üzere dijitalce.com’u hayata geçiren Deniz Güven’in Finans sektöründe 10 yılı aşkın deneyimi bulunuyor. Deniz, Garanti Bankası’nda dijital kanalların yönetimi, tasarımı ve iş geliştirmesi, ayrıca dijital iletişim, pazarlama ve satış fonskiyonlarından sorumlu olan Şubesiz Bankacılık’ın Birim Müdürü olarak görevine devam ediyor.

DİJİTALCE KATEGORİLER