6 Milyar Doları Kim Reddeder : Groupon !

Groupon, 2008 yılında kurulurken büyük bir potansiyeli olduğunu kesin farketmiştir ama 6 milyar doları elinin tersiyle itebilecek duruma geleceğini düşünmemiştir. 2006 yılında Andrew Mason telefon hattını iptal ettirirken yaşadığı problemleri aslında grubun gücünü kullanarak rahatlıkla çözebileceğini farketmesiyle Groupon fikri ortaya çıktı.
Gelişimini infographic çok iyi anlatmış ancak Google’ın 6 milyar dolarlık teklifini çok fazla dikkate almamaları bile bu işin potansiyeline ne kadar inandıklarını ortaya koyuyor. Elektronik ticaretin değişimine ve gerçek formunu yakalamasını sağlayan Groupon’a ve türevlerine çok teşekkür etmek lazım. 250 farklı pazarda iş yapabilmeleri zaten başarıların en büyük göstergesi. Darısı Türk girişimcilerimizin başına.

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

2010 yılında finans sektörü ve dijital dünyadaki gelişmelerle ilgili haberleri ve fikirlerini paylaşmak üzere dijitalce.com’u hayata geçiren Deniz Güven’in Finans sektöründe 10 yılı aşkın deneyimi bulunuyor. Deniz, Garanti Bankası’nda dijital kanalların yönetimi, tasarımı ve iş geliştirmesi, ayrıca dijital iletişim, pazarlama ve satış fonskiyonlarından sorumlu olan Şubesiz Bankacılık’ın Birim Müdürü olarak görevine devam ediyor.

DİJİTALCE KATEGORİLER