Paraya mı İhtiyaç Var ?

Türkiye’ye gelecek Turistler için Garanti Paramatik’lerinde yok yok. Son olarak DCC (Dynamic Currency Conversion) hizmete girdi. Türkiye’de sadece Garanti Paramatik’lerinden verilen bu servisin özelliği yıllardır yurtdışından para çekenlerin en büyük korkusunu çözüyor ama bunu Türkiye’ye gelen turistler için yapıyor.
Yurtdışında bir para çekme sırasında ekstremizde ne göreceğimizi, hesabımızdan ne kadar komisyon kesileceğini hiçbir zaman bilemeyiz. Garanti Paramatik’lerinden para çeken yabancı kartlar artık kendi para birimlerini seçebilecek, ekstrelerinde ve hesaplarında kaç para göreceklerini çekim esnasında görebilecekler.

Aynı uygulama yutdışında bazı banka ATM’lerinde bulunuyor, tavsiyem para çekerken DCC olan noktaların tercih edilmesi. Bu sayede evinize döndüğünüzde süprizlerle karşılaşmazsınız.

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

2010 yılında finans sektörü ve dijital dünyadaki gelişmelerle ilgili haberleri ve fikirlerini paylaşmak üzere dijitalce.com’u hayata geçiren Deniz Güven’in Finans sektöründe 10 yılı aşkın deneyimi bulunuyor. Deniz, Garanti Bankası’nda dijital kanalların yönetimi, tasarımı ve iş geliştirmesi, ayrıca dijital iletişim, pazarlama ve satış fonskiyonlarından sorumlu olan Şubesiz Bankacılık’ın Birim Müdürü olarak görevine devam ediyor.

DİJİTALCE KATEGORİLER