Tenten Dönüyor !

Herge ismiyle tanıdığımız Georges Rémi’nin 1929 yılında yarattığı Tenten(Tintin) birçoğumuzun çocukluk kahramanı olmakla kalmadı, aynı zamanda birçok araştırmacı gazatecinin kariyerlerine başlama noktasında büyük etkisi oldu. 80 farklı dilde, 350 milyon kopya satılan 24 albümlük Tenten serisinin her bölümünde farklı bir macera vardı. Tenten’i diğer kahramanlardan ayıran en önemli özellik herhangi bir gazateci olması. Hiçbir doğaüstü yeteneği veya gücü olmayan Tenten, hergün bir macera peşinde koşarken zekasını ve bazen şansını kullanıyor.

Tenten’in en yakın dostlarına baktığımızda ilk aklıma Fındık ( Snowy ) geliyor. Zaman zaman hayat kurtaran ama çoğu zaman Kaptanın viskisinden sarhoş olmasıyla ünlü minik teriyer Tenten’in en sadık dostu. Hemen ardından fransız mı ingiliz mi emin olamadığımız ama Belçikalı kahramanımızın eski dostu Kaptan Haddock geliyor. Ağzı bozukluğuyla ünlü kaptanı düşününce aklıma ilk gelen 2 cümle; “ten thousand thundering typhoons” ve “billions of blistering barnacles”. Viskiyi seven kaptanın benzetmeleri Tenten serisini çekisi kılan en önemli noktalardan biri oldu.

Diğer karakterleri hiç küçümsememek lazım, hepsi birbirinden farklı bir tat kattı Tenten serisine. Profesör Calculus, Thomson and Thompson (Dupont et Dupond – sakar polis dedektifleri), Bianca Castafiore (ünlü opera sanatçısı),General Alcazar (Amerika kıtasını yönetmek isteyen diktatör lider), Dr. J.W. Müller (şeytan fikirli nazi doktor) sadece aklıma gelen birkaçı.

Şimdi esas heyacan verici konuya geleyim. Tenten 2011 yılında sinemaya geri dönüyor hem de Steven Spielberg ve Peter Jackson tarafından 3D olarak. Secret of Unicorn’u beyaz sahneye uyarlayacak 2 usta yönetmenin müthiş iş çıkaracağına şimdiden eminim. Film çekimlerine başlarken verdikleri ilk röportajı dinledim, çok heyacanlı oldukları yüzlerinden okonuyor.

Malesef henüz orjinal trailler ve teaser’larını görme fırsatı bulamadık ama basına sızan birkaç kareden kendi teaser’larını yapan birkaç site buldum. İlk görüntüler gerçekten etkileyici ve çok gerçek duruyor. Aşağıdakini seyrederken umarım sizde benim kadar heyecanlanırsınız.

Hazır olsa da, bir an önce seyretsek…Hay bin kunduz :)

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

2010 yılında finans sektörü ve dijital dünyadaki gelişmelerle ilgili haberleri ve fikirlerini paylaşmak üzere dijitalce.com’u hayata geçiren Deniz Güven’in Finans sektöründe 10 yılı aşkın deneyimi bulunuyor. Deniz, Garanti Bankası’nda dijital kanalların yönetimi, tasarımı ve iş geliştirmesi, ayrıca dijital iletişim, pazarlama ve satış fonskiyonlarından sorumlu olan Şubesiz Bankacılık’ın Birim Müdürü olarak görevine devam ediyor.

DİJİTALCE KATEGORİLER