Altın Yumurtlayan ATM !

Paralarını nerede değerlendireceğini şaşıranlar için güvenli bir liman olarak son 1 yıldır hızlı çıkışını sürdüren altın artık daha rahat ulaşılabilir. Geçen sene ilk örneklerini Dubai’de gördüğümüz altın veren ATM’ler şimdi de Amerika’da hızla yayılmaya başladı. Bu ATM’lerden, gram seçimiyle, özel kutusunda ve garantisiyle beraber altın alınabiliyor. Şu an için özel bir şirket tarafından verilen bu hizmet, uzun süredir hiçbir bankanın yatırım yapmak isteyeceği bir noktaya gelmedi.

Umarım yatırım yapanlar için karlı olur, ben özellikle bizim gibi yastıkaltı altınlarının en önemli yatırımlardan biri olduğu ülkemizde denemelerini görürsek hiç şaşırmayacağım. Diğer yandan, Türkiye gibi online bankacılığın çok ileride yapıldığı bir ülkede birçok bankanın sunmuş olduğu online altın hesaplarını değerlendirmek çok daha hızlı ve kolay bir yol olarak gözüküyor. 1925 yapımı bir Chaplin filmi olan Altına Hücum (Gold Rush)’da, yüzyıllar boyunca sarı metalin peşinden koşanların başına gelenler çok iyi anlatılır. Sarı metalin hayali halen devam ediyor, ama artık yeni bir ismi var; “Internet’te Altına Hücum” !

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

2010 yılında finans sektörü ve dijital dünyadaki gelişmelerle ilgili haberleri ve fikirlerini paylaşmak üzere dijitalce.com’u hayata geçiren Deniz Güven’in Finans sektöründe 10 yılı aşkın deneyimi bulunuyor. Deniz, Garanti Bankası’nda dijital kanalların yönetimi, tasarımı ve iş geliştirmesi, ayrıca dijital iletişim, pazarlama ve satış fonskiyonlarından sorumlu olan Şubesiz Bankacılık’ın Birim Müdürü olarak görevine devam ediyor.

DİJİTALCE KATEGORİLER