Mint : Ağaç Yaşken Eğilir !

Amerika’nın en büyük bütçe takip ve kişisel finans yönetim programı Mint, yeni segment’ler bulmak için çalışmaları hızlandırdı. Yeni başlattıkları bir eğitim programını, interaktif bir oyunla birleştirerek genç yaşta kişisel finans yönetimini aşılamaya çalışıyorlar. Mint, bu programı 30,000 sınıf ve 100,000 öğrenciye kullandırabilmek için ilgili bakanlıkla özel bir çalışma yürütüyor. Özellikle Amerika’nın çok ihtiyacı olan bu bilinç arttırma çalışmalarının çok faydalı olacağı açık.

Öğrenciyken benim de en çok öğrenmek istediğim para yönetiminin bu tür uygulamalarla yaygınlaştırılması ve bunun devlet destekli bir programa dönüştürülmesi Mint tarafından atılmış çok akıllı bir adım.

, , , , , , , , , , , ,

2010 yılında finans sektörü ve dijital dünyadaki gelişmelerle ilgili haberleri ve fikirlerini paylaşmak üzere dijitalce.com’u hayata geçiren Deniz Güven’in Finans sektöründe 10 yılı aşkın deneyimi bulunuyor. Deniz, Garanti Bankası’nda dijital kanalların yönetimi, tasarımı ve iş geliştirmesi, ayrıca dijital iletişim, pazarlama ve satış fonskiyonlarından sorumlu olan Şubesiz Bankacılık’ın Birim Müdürü olarak görevine devam ediyor.

DİJİTALCE KATEGORİLER