Bonus Interaktif Sinema Projesi !

Bonus Card sahiplerinin sinema keyfini artırmak amacıyla hazırladığı hareket algılama oyunu Advergame ile Gümüş Mixx ödülünü aldı.

Garanti’den yapılan açıklamaya göre, ödül, İnteraktif Reklam Bürosu (IAB) tarafından Türkiye’de ilk defa düzenlenen Mixx Awards’ın Ev Dışı İnteraktif Dijital Reklamlar (Marketing and Interactive Excellence) kategorisinde verildi. Cinebonus sinemalarında uygulanan Advergame, interaktif reklamcılığı geliştiren ekip ve markaların ödüllendirildiği Mixx Awards’da kazandığı başarıyla, 2010’da 4. kez ödüle layık görüldü.

Garanti’nin, interaktif sinema projesini, Bonus Card’ın 10. yılını kitlelerle paylaşmak ve onları harekete geçirmek amacıyla hazırladığı belirtilen açıklamada, oyun kapsamında izleyicilerin, sinema perdesinden dökülen sanal bonus balonlarını elleriyle patlatmaya çalışarak, Cinebonus’tan sinema bileti kazandığı kaydedildi.

Seyirciye, beklemedikleri anda eğlenceli bir oyun oynama fırsatı sunan, Kanyon Cinebonus’ta 4 hafta sonu süreyle uygulanan Advergame, 3 binden fazla izleyiciye ulaştı. Yüzde 90 katılımla oynanan ve toplam 360 sinema bileti hediye edilen oyunun teknolojik altyapısı, Mobilera tarafından hazırlandı.

Cinebonus Advergame projesi, daha önce Felis Ödülleri’nde “En İyi Sinema Medya Kullanımı”, Digital Age Ödülleri’nde “En Yaratıcı Dijital Medya Kullanımı” ve AVEA GIA Ödüleri’nde “En İyi Oyuna Dayalı Pazarlama Kampanyası” kategorilerinde birincilik ödülüne layık görülmüştü

, , , , , , , , , , , , , ,

2010 yılında finans sektörü ve dijital dünyadaki gelişmelerle ilgili haberleri ve fikirlerini paylaşmak üzere dijitalce.com’u hayata geçiren Deniz Güven’in Finans sektöründe 10 yılı aşkın deneyimi bulunuyor. Deniz, Garanti Bankası’nda dijital kanalların yönetimi, tasarımı ve iş geliştirmesi, ayrıca dijital iletişim, pazarlama ve satış fonskiyonlarından sorumlu olan Şubesiz Bankacılık’ın Birim Müdürü olarak görevine devam ediyor.

DİJİTALCE KATEGORİLER