Internet Bankacılığı Penetrasyonu – Top 10 !

13 yıldır hayatımızda olan internet bankacılığı Türkiye’de yeni yeni 10 milyonlu rakamları geçerken, ilk 10’daki ülkelerin % 40’ın çok yukarısında olması beni çok düşündürdü. Biz % 20’leri hedeflerken ve bu hedefin tekilliği ile ilgili bile şüphelermiz varken, Kanada’nın % 65 ve Hollanda’nın % 60’lık penetrasyon rakamları daha yapılacak çok iş olduğunu gösteriyor. Türkiye’deki bankaların teknolojisinin dünya çapında olduğu söylemi hepimizi gururlandırıyor ama tüm bankaların dijital kanalları müşterilerine kullandırabilmek için daha çok çalışması lazım.

Teknoloji güzel ama mühim olan Türkiye’de ilk olup 1000 kişiye kullandırılan servisler geliştirmek olmamalı. Daha fazla kişiyi dijital kanallarla tanıştırmalı, ürün ve servisleri müşterilerin hayatının bir parçası haline getirmeliyiz.

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

2010 yılında finans sektörü ve dijital dünyadaki gelişmelerle ilgili haberleri ve fikirlerini paylaşmak üzere dijitalce.com’u hayata geçiren Deniz Güven’in Finans sektöründe 10 yılı aşkın deneyimi bulunuyor. Deniz, Garanti Bankası’nda dijital kanalların yönetimi, tasarımı ve iş geliştirmesi, ayrıca dijital iletişim, pazarlama ve satış fonskiyonlarından sorumlu olan Şubesiz Bankacılık’ın Birim Müdürü olarak görevine devam ediyor.

DİJİTALCE KATEGORİLER