Facebook Vs Twitter !

Facebook mu, yoksa Twitter mı daha iyi bir pazarlama platformu tartışmaları süredursun, bu konuda ExactTarget’ın yapmış olduğu bir çalışmaya rastladım. Kısa bir özetini aşağıda bulabilirisiniz ama bana göre Facebook mu Twitter mı gibi tartışmalar çok yanlış. Önemli olan bu 2 ayrı platformda müşterilerinizin, takipçilerinizin ve hayranlarınızın neler yaptığını iyi bilmek ve hangi platformda nasıl bir algıyla yaklaştıklarını anlamak bence.

Aşağıdaki tablo açık olarak gösteriyor ki, Twitter’daki takipçileriniz ve hayranlarınızın sizi takip etmeye başladıktan sonra, sizden bir ürün alma olasılıkları veya markanızı başkalarına önerme ihtimalleri Facebook’a göre çok daha yukarıda gözüküyor. Twitter’da takip edilirseniz Facebook’a göre tavsiye edilme oranınız en az % 50 artarken, bu oran, sıra ürünün takipçi tarafından alınmasına geldiğinde Twitter lehine % 100′ün üzerinde pozitif olarak artıyor. Burada farkı yaratan, sanırım Twitter’ın 140 karakterlik yazılarının kendini ifade etmenin ötesinde kararları etkileme üzerinde oluşturduğu olumlu müşteri algısı. Twitter eğer Facebook’a göre çok daha akıllı bir reklam stratejisi geliştirip özellikle mobil tarafta da daha hızlı hareket ederse büyük avantaj sağlayabilir.

, , , , , , , , , , , , , , ,

2010 yılında finans sektörü ve dijital dünyadaki gelişmelerle ilgili haberleri ve fikirlerini paylaşmak üzere dijitalce.com’u hayata geçiren Deniz Güven’in Finans sektöründe 10 yılı aşkın deneyimi bulunuyor. Deniz, Garanti Bankası’nda dijital kanalların yönetimi, tasarımı ve iş geliştirmesi, ayrıca dijital iletişim, pazarlama ve satış fonskiyonlarından sorumlu olan Şubesiz Bankacılık’ın Birim Müdürü olarak görevine devam ediyor.

DİJİTALCE KATEGORİLER