Crowd Accelerated Innovation: Web Video !

Chris Anderson’un hayatımıza kattığı yeni teori : Crowd Accelerated Innovation ! Türkçeye çevirmeye çalışmadan orjinal haliyle kullanıyorum ama 18 dakikalık konuşmasında konuyu çok iyi anlatmış.

Seth Godin, blog’unda bu konuşmayla ilgili şunları yazmış;

The same thing has been done with scientific journals for two hundred years. Now, though, instead of a long cycle and a few readers, we have a nearly instant cycle and millions of ‘readers’. Video scales, now. And to quote the other Chris Anderson, there’s going to be a long tail of these video cycles.

Web video teorisini farklı kılan ve yeni inovasyon konsepti yaratan şey; yayılma hızı, uluslarası erişim kolaylığı, yazının ötesinde yarattığı kuvvetli etkileme gücü gibi gözüküyor ama örnekleri gördükçe nasıl bir tamamlayıcı olduğu çok açık anlaşılıyor. Yoksa günde 10 milyon saatten fazla Youtube videosun kim seyreder ki ? Video önümüzdeki dönemde 8 milyar insanın hayatının değişmesi için en önemli “uzun kuyruk” olacak.

, , , , , , , , , , , , , , , ,

2010 yılında finans sektörü ve dijital dünyadaki gelişmelerle ilgili haberleri ve fikirlerini paylaşmak üzere dijitalce.com’u hayata geçiren Deniz Güven’in Finans sektöründe 10 yılı aşkın deneyimi bulunuyor. Deniz, Garanti Bankası’nda dijital kanalların yönetimi, tasarımı ve iş geliştirmesi, ayrıca dijital iletişim, pazarlama ve satış fonskiyonlarından sorumlu olan Şubesiz Bankacılık’ın Birim Müdürü olarak görevine devam ediyor.

DİJİTALCE KATEGORİLER