Altın Örümcek 2010 Sonuçları : Tesadüf mü Kültür mü ?

2010 yılı Altın Orumcek odulleri dün gece sahiplerini buldu. Doğuş Grubu şirketlerinin online stratejilerinin ne kadar doğru olduğu birkez daha ödüller ile pekiştirildi. Doğuş Grubu siteleri dün toplam 9 ödülle geceye damgasını vurdu. Peki 8 kez üst üste garanti.com.tr’nin katagorisinde 1.ciliği alması, diğer sitelerin sürekli başarı kazanması sadece bir tesadüf mü ? Bu konuda Doğuş Grubu’nun en büyük farkı; en üst yöneticisinden kariyerine ilk başlayan çalışanına kadar herkesin kültürün bir parçası olarak disiplinli bir şekilde bu konuda yatırım yapması ve emek harcaması. Bu fark sadece dizayn olarak ödül kazanmanın ötesinde Doğuş Grubu’nu diğer şirketelere göre verimli ve yenilikçi kılıyor. Ödüllere bakacak olursak;

Garanti.com.tr 8. Kez Bankacilik Çevrimiçi Bankacılık kategorisinde 1.lik
Garantitalentcamp.com Egitim kategorisinde 1.lik

Garanticevrecikobi.com Sosyal Sorumluluk kategorisinde 3.luk

Garantimortgage.com Finans kategorisinde 3.luk

ŞubeSiz Bankacılıktan Ayşe Demir 2 ödülle beraber;

Garantiemeklilik.com Sigorta kategorisinde 1.lik
Garantiemeklilik.com Kurumsal web sitesi kategorisinde 3.luk

ntvspor.net Spor katagorisinde 1.lik
ntvmsnbc.com Haber katagorisinde 1.lik
cnbce.com Eğlence katagorisnde 3.lük

Son olarak, Türkiye’nin en iyi web sitesi ödülünü kazanan vobnedir.org ile ilgili birkaç laf etmeden geçmek istemiyorum. Production ve anlatı açısından Türkiye’de çok örneğine rastlayamadığımız, çok özenle yapılmış bir çalışma. VOB gibi müşterisinin bile anlamkta zorluk çektiği bir konuyu basitleştirek ve görselleştirerek çok başarılı bir işe imza atmışlar. Ben bu siteyi bir başlangıç olarak bir kenara koymalarını ve hemen 2. aşamasına geçmelerini öneriyorum. 2. versiyonda VOB’un nasıl alındığı ve satıldığı, nasıl takip edilmesi gerektiği gibi konuların detayına giren bir çalışma bekliyorum. VOB piyasalarının gelişmesi için çok faydalı ama aynı zamanda online’da anlatılmak istenenleri basitçe anlatmayı başarmaları açısından tebriği hak ediyorlar.

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

2010 yılında finans sektörü ve dijital dünyadaki gelişmelerle ilgili haberleri ve fikirlerini paylaşmak üzere dijitalce.com’u hayata geçiren Deniz Güven’in Finans sektöründe 10 yılı aşkın deneyimi bulunuyor. Deniz, Garanti Bankası’nda dijital kanalların yönetimi, tasarımı ve iş geliştirmesi, ayrıca dijital iletişim, pazarlama ve satış fonskiyonlarından sorumlu olan Şubesiz Bankacılık’ın Birim Müdürü olarak görevine devam ediyor.

DİJİTALCE KATEGORİLER