Turkcell Mobil Ödeme 2 Milyon Kullanıcıya Ulaştı !

Turkcell’in, Mobil Ödeme Servisi 300’den fazla üye işyerlerinden kısa mesaj aracılığıyla kolay ve güvenilir bir şekilde alışveriş ve ödeme yapılmasını sağlıyor. Uygulamayı kullanan 600 binkişi, bugüne kadar 2 milyondan fazla işlem yaptı. Kullanıcılar, Mobil Ödeme’yi en çok online oyun sitelerinde kullandı. Oyun sitelerini, sosyal arkadaşlık siteleri ve e-ticaret harcamaları izledi.

Türkiye’nin, finansal uygulamalar konusunda oldukça gelişmiş bir pazar olduğunu belirten Turkcell Mobil Finans Bölüm Yöneticisi Ali Salcı, servisin, düşük tutarlı alışverişlerin yapıldığı ulaşım, yiyecek-içecek ve e-ticaret gibi alanlarda yaygınlaştırılmasını sağlamak istediklerini ifade etti.

Turkcell müşterileri Mobil Ödeme servisini, Travian, Ogame, Mynet, gibi oyun sitelerinde, Facebook, Siberalem, Istanbul.Net, Yonja gibi sosyal ağ sitelerinde, Bilyoner ve Nesine gibi yasal şans oyunlarında ve de McDonalds gibi gıda alışverişlerinde kullanılabiliyor. Mobil Ödeme ile Mybilet internet sitesi veya kiosklarından sinema bileti almak da mümkün. Turkcell Mobil Ödeme ile dünyada milyonlarca kişinin kullandığı online ödeme platform sağlayıcıları Zong ve Paymo ile de entegrasyon sağlandı.

Herhangi bir abonelik gerektirmeyen Turkcell Mobil Ödeme ile yapılan alışverişin bedeli faturalı hatlar için faturaya yansıtılıyor, faturasız hatlarda ise TL bakiyesinden düşüyor. Bir seferde en çok 35 TL’lik işlem yapılabilen Turkcell Mobil Ödeme’de her bir işlem sırasında atılan SMS, 50 kuruş olarak ücretlendiriliyor. Turkcell Mobil Ödeme ile yapılan alışverişler Özel İletişim Vergisi’nden muaf tutuluyor.

via turkinternet.com

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

2010 yılında finans sektörü ve dijital dünyadaki gelişmelerle ilgili haberleri ve fikirlerini paylaşmak üzere dijitalce.com’u hayata geçiren Deniz Güven’in Finans sektöründe 10 yılı aşkın deneyimi bulunuyor. Deniz, Garanti Bankası’nda dijital kanalların yönetimi, tasarımı ve iş geliştirmesi, ayrıca dijital iletişim, pazarlama ve satış fonskiyonlarından sorumlu olan Şubesiz Bankacılık’ın Birim Müdürü olarak görevine devam ediyor.

DİJİTALCE KATEGORİLER