Retro Futurizm – Gelecekte Bizi Bekleyenler ?

Futurizm ile ilgili internet’te dolaşırken yıllar önce gördüğüm fakat kimin yarattığını bilmediğim bazı fotoğraflara rastladım. Yıllar sonra Klaus Bürgle olduğunu öğrendiğim bu çizimler bundan 25 yıl önce beni gelecek ile ilgili en çok etkileyen resimlerdi. Resimlere bakınca o gün düşünelemez gibi geliyordu. Bugün ise dünyanın hala benzer noktalara gitmeye çalıştığını görünce etkilenmemek elde değil.

Son olarak,; Türkiye’de Futirizm ve İnovasyon ile çalışmaları olan Alphan Manas’ın Turkcell Akademi’deki sunumunu paylaşıyorum. Her noktası ile aynı fikirlerde olduğumu söyleyemem ama genel trend’leri dinlemek ve fikirler üzerine düşünmek için faydalı bir video.

Turkcell Blog_Gelecekte Bizi Bekleyen Senaryolar from turkcell blog on Vimeo.

, , , , , , , ,

2010 yılında finans sektörü ve dijital dünyadaki gelişmelerle ilgili haberleri ve fikirlerini paylaşmak üzere dijitalce.com’u hayata geçiren Deniz Güven’in Finans sektöründe 10 yılı aşkın deneyimi bulunuyor. Deniz, Garanti Bankası’nda dijital kanalların yönetimi, tasarımı ve iş geliştirmesi, ayrıca dijital iletişim, pazarlama ve satış fonskiyonlarından sorumlu olan Şubesiz Bankacılık’ın Birim Müdürü olarak görevine devam ediyor.

DİJİTALCE KATEGORİLER