Parmak Hesabı !

İşBank bu hafta sonu itibari ile biyometrik bir yöntem olan parmak/damar tanıma işini ATM’lerde başlayacağını açıkladı. Konuya taraf olan benim bu konuda yorum yapmam çok doğru değil; ancak tüm okuyucu ve tanıma cihazlarının temassıza doğru gittiği bir dünyada, biyometrik yöntemlerin yaygın tanıma aracı olması için geçilmesi gereken bir teknolojik dönem daha olduğu açık. Ayrıca bu konuda dünya örneklerine bakıldığında, özellikle son kullanıcının bu konudaki bakış açısı çok önemli. Araştırma raporlarına göre, müşteriler biyometrik özelliklerini finansal kurumlar ile paylaşmak istemiyorlar.

Yapılacak yatırım karşılığını umarım müşteri algısı dışında da alır ancak takdir edilmesi gereken bir noktayı da atlamamak lazım. Serinin devamı olan TV reklamları, amacına çok uygun ve kolay anlaşılır. Bu anlatımı ile İşBank sektörde öncü oyunculardan biri olarak gerçekten çok başarılı reklamlar çıkarıyor, umarım yatırımdaki parmak hesabını doğru yapmışlardır. Tebrikler.

İşBank Parmak Tanıma from Deniz Güven on Vimeo.

, , , , , , , , , , , , , ,

2010 yılında finans sektörü ve dijital dünyadaki gelişmelerle ilgili haberleri ve fikirlerini paylaşmak üzere dijitalce.com’u hayata geçiren Deniz Güven’in Finans sektöründe 10 yılı aşkın deneyimi bulunuyor. Deniz, Garanti Bankası’nda dijital kanalların yönetimi, tasarımı ve iş geliştirmesi, ayrıca dijital iletişim, pazarlama ve satış fonskiyonlarından sorumlu olan Şubesiz Bankacılık’ın Birim Müdürü olarak görevine devam ediyor.

DİJİTALCE KATEGORİLER