Humanizing the Machine !

Dünyanın heryerinde yakınsama teknolojilerinden bahsedilirken bu konunun GSM sektörünün tetiklediği ve özellikle Telco’ya ait bir konu olarak görmek çok doğru değil. Özellikle değişimi ve yakınlaşmayı en çok tetikleyen teknolojiler Telco’dan çıksa da, gözümüzün önünde ve gündelik hayatta kullandığımız tüm teknolojilerin yakınsamasına tanık oluyoruz.

Bu yakınsamalardan biri de ATM’ler. Ülkemizde de bu konuda birçok yatırım yapılıyor ancak yurtdışıda BBVA’nın örneği gerçekten ilgi çekici. BBVA’nın bu konuda iş ortakları ile beraber hazırladığı; futureselfservicebanking.com sayfasında konunun nereye doğru gittiğini net olarak görebilirsiniz. Video ve yaklaşımdan aklımda kalan en önemli nokta şu oldu; “We did not automised the teller, we humanized the machine !”

Yakınsama teknolojilerinin hızı içersinde en büyük tuzaklardan biri olan insan gücünün otomatize edilme hedefi yerine, makinanın insana yakınlaştırılması nihai amaç olmalı., , , , , , , , , , , , ,

2010 yılında finans sektörü ve dijital dünyadaki gelişmelerle ilgili haberleri ve fikirlerini paylaşmak üzere dijitalce.com’u hayata geçiren Deniz Güven’in Finans sektöründe 10 yılı aşkın deneyimi bulunuyor. Deniz, Garanti Bankası’nda dijital kanalların yönetimi, tasarımı ve iş geliştirmesi, ayrıca dijital iletişim, pazarlama ve satış fonskiyonlarından sorumlu olan Şubesiz Bankacılık’ın Birim Müdürü olarak görevine devam ediyor.

DİJİTALCE KATEGORİLER