Garanti Iphone e-trader’ı Kullanmak için 10 Neden !

Garanti Bankası uzun zamandır bekleneni yaptı ve ilk iphone uygulamasını çıkardı. İlk uygulama çıkalı 2 ay oldu ve bu konuda teknik olarak bahsedilebilecek çok şey var ama esas bahsedilmesi gereken bu uygulamaların markalar için ne kadar kritik bir hal aldığı. Uygulamanın en büyük özelliği Türkiye’de hisse senedi ve VOB al/sat işlemlerini de içerisinde bulunduran ilk banka uygulaması olması. Bununla beraber, uygulamanın design ve kullanıcı deneyimi olarak çok başarılı olduğunu söylemeden edemeyeceğim. Aslında benim yorumlarım yerine, bu konuda herzaman objektif yorumlarına güvendiğim “iphoneturkey.biz”den detayları okuyabilirsiniz:
http://www.iphoneturkey.biz/2010/02/garanti-e-trader.html

Peki markalar için ne önemi var bu uygulamaların? Henüz 2 ay geçmiş olmasına rağmen Garanti’nin iphone e-trader’ını indirip, kullanmaya başlayan kişi sayısı 20,000 adedi geçti. Garanti, bu uygulama sayesinde app store’un finans katagorisinde son 2 aydır 1. sırada her girenin görebileceği bir yerde duruyor. İşte bu noktada kritik bir soru karşımıza çıkıyor; yıllarca milyon dolarlar ile yapılmış birçok kampanyayı TV’de veya birçok mecrada gördük. Ancak bu kampanyaların sadece çok küçük bir kısmı 2 ayda 20,000 kullanıcıya aksiyon aldırabilecek kadar başarılı olabildiler. Yine sadece küçük bir kısmı birkaç dakikada bir kontrol edemeden duramadığımız, telefon gibi çok kişisel bir eşyanın içinde devamlı markanızın logo’sunu gösterebilecek kadar gösterim sağlayabildi. Burada, yeni dünyanın yeni kuralları ortaya çıkıyor ki, tüm markaların yakın vadede büyük fırsatlar bulabileceği ortada.

Garanti e-trader’a dönecek olursak, “bu uygulamayı kullanmak için 10 neden arıyor olsaydık, bunlar neler olurdu” diye düşündüğümde, aklıma servisin Garanti Bankası’ndaki sahibine sormak geldi. Başak Yılmaz, iphone e-trader projesinin yöneticisi olarak aşağıda bize 10 neden sıraladı, eminim herkes için fayda yaratacak bir neden vardır.

iPhone e-Trader’ı kullanmak için 10 neden;

1) Nerede olursan ol şık şık diye Hisse senedi ve VOB alım-satım işlemi yapmak için yapman gerekenler: 1. Garanti’de yatırım hesabı açmak, 2. iPhone’una e-Trader’ı yüklemek.

2) Yatırımla işim olmaz diyorsan bile e-Trader’da senin için birçok seçenek var. CepŞubesi, CepBank, En Yakın Şube/ATM, Yatırım Danışmanı hizmetinde.

3) Ya da bu kadarı bana yetmez, ben ciddi yatırımcıyım diyorsan Hisse ve VOB derinlik ve aracı kurum dağılımı telefonunda.

4) Garanti Bankası müşterisi değil misin? Seni de düşündük. Piyasalar, grafikler, haberler, günlük görüntülü piyasa bilgileri..

5) E-Trader’da işlem yapmak çok kolay, ekstradan şifre almana gerek yok. Garanti İnternet şubesi şifre ve parola bilgilerini bilmen yeterli.

6) Portföyünü küçültmeden telefonuna sığdırdık. E-Trader’dan Hisse ve VOB Anlık portföy ve emirlerini listeleyebilir, hemen alış/satış işlemi gerçekleştirebilirsin.

7) Iphone’da kişisel sayfa yaratmak için designer olmana gerek yok. E-Trader Sayfam menüsünden kişisel sayfanı oluşturup izlemek istediğin enstrümanlar listesi yapabilir, bunlara kısa yoldan ulaşabilirsin.

8 ) Artık telefonunda yeni bir alarm var. E-Trader’ın Hatırlatıcısını kurup, takibindeki enstrüman belli bir değere geldiğinde “anlık ileti” sesi ile uyan. Tabi eğer gelebilirse..

9) Birçok kullanıcımızın yorumuna göre “Pariteler altındaki Döviz Çevirici hesap makinası süperrr!!”

10) Sora sora Fizan bulunur, ama bulunduğun yere en yakın Garanti Şube/ATM’si e-Trader’dan bulunur..

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

2010 yılında finans sektörü ve dijital dünyadaki gelişmelerle ilgili haberleri ve fikirlerini paylaşmak üzere dijitalce.com’u hayata geçiren Deniz Güven’in Finans sektöründe 10 yılı aşkın deneyimi bulunuyor. Deniz, Garanti Bankası’nda dijital kanalların yönetimi, tasarımı ve iş geliştirmesi, ayrıca dijital iletişim, pazarlama ve satış fonskiyonlarından sorumlu olan Şubesiz Bankacılık’ın Birim Müdürü olarak görevine devam ediyor.

DİJİTALCE KATEGORİLER