Kraliçe’nin Mobil Pazarlama Aşkı !

 

1GOAL Promotional Video from touch it on Vimeo.

Bu yıl Mobile World Congress’e giderken yeni neler ile karşılaşırım diye düşünüyordum ama 1goal projesinin karşıma çıkacağı hiç aklıma gelmemişti. Ürdün Kraliçesi’nin sunum yapacağını gördüğümde çok şaşırdım ve sunumu izlediğimde Dijital’in hayatımızdaki önemini birkez daha anladım. 1goal projesi;devlet adamları, müzisyenler, film yıldızları, sporcuların, Ürdün Kraliçesi Rania’nın liderliğinde dünyada 75 milyon okuma yazma bilmeyen çocuk için yarattığı bir umut projesi. Projenin amacı; 2010 Dünya Kupasına kadar olabildiğince büyük bir dijital imza kampanyası düzenlemek ve özellikle mobil’i herkese erişilebilecek bir kanal olarak konumlamak.

Queen Rania of Jordan at the 1Goal Global Launch from Join1goal on Vimeo.

Kraliçe Rania’nın konuşmasından aklımda kalan en önemli nokta şu oldu; ” Özellikle Afrikada telefon 2 insanı sadece iletişim amaçlı bağlamıyor, 2 insanın o hafta aç kalıp kamayacağı belirliyor. Eğer bir aile o hafta cep telefonu üzerinden gelecek parayı alamaz ise çocuklarına yemek alamıyor ve tabi ki eğitim olanaklarına erişmesi mümkün bile olmuyor. Özellikle bu ülkelerde cep telefonu kullanımının % 10 artıyor olması, ülkenin toplam GDP’sini % 42 oranında arttırıyor.”

Dünyada 75 milyon okuma-yazma bilmeyen ve 33 milyon okula hiç gitmemiş çocuk varken, Kraliçe Ranai’nın mobil ve futbol’u birleştiren bu kampanyasına destek vermek gerekir.Destek vermek için sırası ile yapılması gerekenler sitede anlatılıyor, bende kendi yazımın içersine küçük bir widget üreterek ekledim. www.join1goal.org

 

 

Barcelona’daki konuşmanın kısa video’sunu ve birkaç resmini ekliyorum, umarım beğenirsiniz.

1goal – Queen Rania from Deniz Güven on Vimeo.

 

 

queen2queen

, , , , , , , , , , , ,

2010 yılında finans sektörü ve dijital dünyadaki gelişmelerle ilgili haberleri ve fikirlerini paylaşmak üzere dijitalce.com’u hayata geçiren Deniz Güven’in Finans sektöründe 10 yılı aşkın deneyimi bulunuyor. Deniz, Garanti Bankası’nda dijital kanalların yönetimi, tasarımı ve iş geliştirmesi, ayrıca dijital iletişim, pazarlama ve satış fonskiyonlarından sorumlu olan Şubesiz Bankacılık’ın Birim Müdürü olarak görevine devam ediyor.

DİJİTALCE KATEGORİLER